Florya Peyzaj Bahçe Düzenleme Uygulama Firması

Florya Peyzaj Bahçe Düzenleme firması mı arıyorsunuz? Öz Peyzaj firmamız ile aradığınız bir çok bahçe alt yapı ve üst yapı ihtiyaçlarınız için %100 memnuniyet garantisi ile peyzaj tasarım uygulamaları yapmaktayız. Florya Peyzaj çözümlerimiz ile harika bahçelere kavuşacaksınız. Aynı zamanda rutin bahçe bakımı hizmetimiz ile düzenli bahçıvan tedariğide firmamız tarafından karşılanmakta.

Florya Peyzaj firmaları arasında yer alan Öz Peyzaj firmamız bir çok alternatif hizmeti bir araya getirdik. Peyzaj hizmetlerimiz ve detayları şu şekildedir;

Bahçe Drenaj Yapımı  Uygulaması ; Bahçe Drenaj uygulamaları iklim değişiklileri sonucu oldukça önemli hale gelmiştir. Mevsimsel düzensizlikler nedeni ile aşırı yağışlar söz konusu olmaktadır. Bu nedenle bahçeniz içerisinde su öbekleri oluşmaktadır. Doğru yapılan bir drenaj işlemi ile bu su öbeklerinden kurtulabilirsiniz. Öz Peyzaj firması olarak Bakırköy Florya semti için %100 garantili bu hizmeti tarafınıza sağlamaktayız.

Bahçe Drenaj uygumalarında doğru yöntem ile uygulama yapılmalıdır. Özellikle küçük alanlar için kod farkları dikkate alınmaya bilinmekte, Sadece ana hat döşenmekte ve balık kılçığı yöntemi uygulanmamaktadır.

Hatalı Drenaj Uygulaması

Hatalı Drenaj Uygulaması

Yukarıda ki görseli incelediğinizde su birikimini görmektesiniz. Drenaj uygulaması yapılan bir alan için  müşterim tarafından gönderilmiştir bu görsel tarafımıza. Öncelikle küçük bir parsel olması nedeni ile büyük ihtimal tek bir ana hat atılmış ve balık kılçığı yöntemi yapılmamıştır. Aynı zamanda çim uygulaması öncesinde tesviye yöntemi dikkartli yapılmamış ve kot farklı giderilmemiştir. Öz peyzaj olarak bu alana müdahale edeceğiz. Öncelikle ana drenaj borusu tespit edilecek. Sonrasında bu alan için bir drenaj uygulaması yapılarak ana hatta bağlantı yapılacaktır. İşiniz daha garanti olsun diye kot farklı giderilecek şekilde toprak dolgusu yapılarak rulo çim tekrardan yerine konacaktır.

Drenaj Uygulamalarında Dikkat Ettiklerimiz Nelerdir?

 1. Mutlaka Kot farkları dikkate alınır ve ona göre su birikintisi çok alacak yere daha büyük drenaj boruları döşenir.
 2. Balık Kılçığı yöntemi uygulanır.
 3. Gerekli olması durumunda drenaj kontrol ve tıkanıklık açma bacaları konulur.
 4. Mıcır eklenirken 360 derece olacak şekilde kanala döşenir. ( Alt, yanlar, üst bölümlerin hepsine mıcır konulur.)
 5. Drenaj borusu bez ile mutlaka sarılır. 100’lük drenaj boruları fabrika çıkışlı drenaj bezli temin edilir.
 6. Akış yolu tasarımı kurgulanarak kot farkları belirlenir.

Otomatik Sulama ve Damlama Sulama Sistemi Kurulumu ; Florya semtimizde sulama sistemleri genel olarak var olsada çok eskimiş durumdalar çünkü semtimiz eski bir semt olup yeni bahçe kurulumları oldukça azdır. Bunun yerine genelde bakım ve onarım yapılmaktadır. Öz Peyzaj firması olarak sıfırdan otomatik sulama ve damlama sulama sistemi kurmakla birlikte bakım, onarım, tamir, parça değişimi gibi bir çok hizmetide sağlamaktayız.

Otomatik sulama sistemlerinin kurulumunda Hunter ve Rain Bird markalı kontrol ünitesi ve selenoid vana sistemlerini kullanmaktayız.

Otomatik Sulama Sistemi Kurulumunda Dikkat Ettiklerimiz Nelerdir?

 1. Öncelikle su basıncı kontrol edilmektedir. Şebeke suyu ile ancak 100 m2’lik bir alan için yeterli spring basıncı elde edile bilinir. Daha büyük alanlar için su deposu ve hidrofor kurulumu gerekmektedir.
 2. Kullandığımız kangal borular mutlaka ezilmeye, basınca ve toprak altında uzun ömürlü olacak kapasiteye sahip birinici sınıf markalardır.
 3. Kurulum öncesi mutlaka bir projelendirme yapılmaktadır. Bahçenin tamamının %100 sulanması için bu projelendirme çok önemlidir.
 4. İstasyon sayısı su basıncı dikkate alınarak 3 ile 10 Sprink bağlantısı yapılmaktadır.

Otomatik Sulama Sistemi arayışında olan siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmet sunduğumuzdan emin olabilirsiniz. Otomatik sulama sistemini diğer isimlendirmeleri şu şekildedir; Zaman Ayarlı Sulama, Tam Zamanlı Sulama, Yağmurlama Sulama, Damlama Sulama v.b Tüm bu ihtiyaçlarınız için Öz Peyzaj firmamızı araya bilirsiniz. Florya semtimiz başta olmak üzere Tüm İstanbul ilçe ve semtleri için çalışma yapmaktayız.

Hazır Rulo Çim Temini ve Serimi Hizmeti ; Hazır Rulo çimler sizler için özenli olarak bu iş için zemini hazırlanmış tarlalarda üretilmektedir. Öz Peyzaj olarak bu konuda en iyi markalarla ortaklık yapmaktayız. Zümrüt Çim, Türk Çim, Gür Çim gibi firmalardan ürün tedariği sağlanmaktadır. Aynı zamanda Silivri değirmenköy, Arnavutköy Bolluca gibi üreticilerden özel ürün tedariği yapılmaktadır.

Florya Hazır Rulo Çim uygulaması alanında firmamız öncüdür. Dört mevsim yaz ve kış fark etmeksizin ürün tedariği ve uygulamasını yapmaktayız.

Hazır Rulo Çim Uygulama Adımları;

 1. Zeminin temizliği yapılmaktadır. Uygulama yapılacak zemin üzerinde ki eski çümler ve otlar sökülür.
 2. Tesviye işlemi yapılarak büyüklü küçüklü kot farkları giderilir.
 3. Alt yapı çalışmaları yapılacak ise ( Drenaj, Sulama, Elektrik vb. ) bu işlemler tamamlanır.
 4. Elenmiş gübreli toprak temin edilerek tesviye ve silindir işlemleri yapılır.
 5. Hazır rulo çim uygulama alanına getirilerek serim işlemi başlatılır.
 6. Can suyu verilerek silindir işlemi tekrarlanır ve işleme son verilir.

Florya Bahçe Düzenleme Hizmet Seçenekleri Nelerdir?

Florya Bahçe Düzenleme hizmetlerimiz ile ilgili tüm hizmet seçeneklerimiz şu şekildedir;

 • Periyodik Bahçe Düzenleme ve Bakım hizmetleri ( Florya Bahçıvanlık Hizmeti )
 • Bahçe Drenaj Uygulamaları ve Dönüşümleri
 • Bahçe Otomatik Sulama Sistemi Yapımı, Bakım ve Tamiri.
 • Hazır Canlı Rulo Çim Serimi ve Bakımı
 • Hazır Çim tohumu ekimi uygulaması ( İthal Çim Tohumu, Yosun, Fare Kulağı Çim tohumu seçenekleri )
 • Bitki Temini ve Dikim Hizmeti ( Çiçek, Leylandi, Limon Selvi, Top Şimşir, Taflan vb. )
 • Florya Ağaç Budama ve Dikimi Hizmeti
 • Tüm marangozluk hizmetleri tarafımızca sağlanmaktadır. ( Florya Bahçe Marangoz ihtiyaçlarınız olan veranda, pergola, çardak, güneşlik, ahşap çit vb.)
 • Tüm demir doğrama ve kaynakçı ihtiyaçlarınız tarafımızca alanında uzman ustalarımız tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.
 • Bahçe Panel Çit, Çim Çit ve jilet tel temini ve yapımı hizmeti
 • Sert zemin, kilit taşı ve duvar yapımı gibi tüm beton ve taş işleriniz en uygun fiyatlarla yerine getirilmektedir.
 • Adım taşı, Beyaz dolomit taş ihtiyaçlarınız tarafımızca karşılanmaktadır.
 • Bahçe İlaçlama ve Bitki, Ağaç hastalıklarının giderilmesi için ilaçlama ve gübreleme yapılmaktadır.
 • Bahçeniz için ot temizliği, çim havalandırma, ağaç dibi açma gibi bahçivanlık hizmetleri yerine getirilmektedir.
 • Bahçe Aydınlatma projelerinin uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda bahçenizdeki tüm elektrik sorunlarınız çözüme kavuşturulmaktadır.

Neden Öz Peyzaj ile Çalışmalısınız Bahçeniz için?

Florya Bahçe Peyzaj ihtiyaçlarınız için Öz Peyzaj firmamız ile çalışmanızın doğru seçenek olduğunu kanıtlayacak 5 özelliğimiz.

 1. İşimizi seviyoruz, Peyzaj bizim için bir yaşam ve mutluluk kaynağı, Yaptığımız işlerin sonucunu görmek en büyük mutluluğumuz.
 2. Personel yapımız gerçek anlamda işinin ehli kişilerden oluşmaktadır.
 3. Kullandığımız tüm malzemeler birinci sınıftır. Özellikle bitkilerin seçimi konusunda çok hassasız.
 4. Fiyat politikamız olması gereken en doğru rakamlardan oluşmaktadır.
 5. Hizmet sonrası iş takibi mutlaka firmamız tarafından yapılmaktadır.