Hazır Rulo Çim Siparişi Uygulaması M2 Fiyatı

Hazır Rulo Çim diğer adları ile Serme Çim ve Canlı Çim olan bu ürünümüzün tedariğini ve uygulamasını yapmaktayız. Öz Peyzaj firması olarak İstanbul, Sakarya, Edirne, Tekirdağ illerdeki üretici firmalar ile yaptığımız anlaşmalar ile siz müşterilerimize birinci sınıf hazır rulo çim tedarik hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda Uygulama hizmetimizde vardır.

Hazır Rulo Çimlerin 4 Mevsim tedariği ve uygulaması yapılmaktadır. % 100’e yakın sık ve homojen yapıları ile en çok tercih edilen çimleme yöntemidir. Çim tohumu, yosun, fare kulağı, osmanlı çim gibi farklı çimleme yöntemlerine göre kesin ve anlık sonuç alınan çimleme yöntemidir.

Hazır Rulo Çim Markalarını bölgesel olarak tanımlamaktayız. Edirne İpsala, Sakarya Kocaeli, Arnavutköy Bolluca, Çatalca, Silivri Değirmenköy çimleri vb.

Hazır Rulo Çim M2 Fiyatları 2024

Hazır Rulo çim m2 fiyatları 2024 için değerlendirmeye alıyoruz. 2024 hazır rulo çim fiyatlandırmasını m2 cinsizden nakliye hariç olarak şu şekildedir.

 • Edirne İpsala Çimleri 2024 M2 Fiyatları 110 TL  ile 140 TL arasındadır.
 • Sakarca Kocaeli Hazır Rulo Çimleri 2024 M2 Fiyaltarı 135 TL ile 160 TL arasındadır.
 • Silivri Değirmenköy Rulo Çimleri 2024 M2 Fiyatları 100 TL  ile 135 TL arasındadır.
 • Arnavutköy Bolluca Hazır Çim M2 2024  M2 Fiyatları 105 TL ile 155 TL arasındadır.

Fiyatlara KDV, Nakliyat, Paket ücretleri dağil değildir. Nakliyer fiyatları ve wen güncel ürün fiyatları için Öz Peyzaj Firmamızı arayabilirsiniz. Çimler çeşitlerine göre Bermuda, Tahoma, Dört Mevsim, Paspalum olarak ayrılmaktadır.

Canlı Hazır Rulo Çim Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 1. Fileli olup olmaması konusu tam olarak iyi yada kötü diyemediğimiz için her iki türde üretim yapan firmamız ile çalışmaktayız. Şuana kadar iki ürün içinde kullanım da sorun yaşanmamıştır.
 2. Homejen bir yeşil yapıya sahip olmalıdır. Genelde bazen rulolar uzun süre serilmemesi durumunda kısmı saralmalar olmaktadır. Ancak 2 gün içinde ilk sulama sonrası bu sarı alanlar yeşile dönecektir.
 3. İthal çim tohumu kullanışmış olmalı ve aynı zamanda üretimi esnasında yabani ot ilaçlaması yapılmalıdır.
 4. Serme sonrası ortalama 10 gün içinde kökleşmesini sağlamalıdır. Bunun için kaliteli çim tohumu kullanılması önemlidir.

Hazır Rulo Çim Temini ve Uygulaması olarak özellikle İstanbul’da Beylikdüzü ( Kavaklı, Yakuplu, Gürpınar, Dereağzı, Beykent), Avcılar ( Ambarlı, Cihangir, Parseller, Denizköşkler), Büyükçekmece ( Mimaroba, Sinanoba, Güzelce), Çatalca ( Kabakça, Subaşı, İnceğiz, İzzettin, Ormanlı, Oklalı, Ovayenice, Akalan, Çiftlikköy, Gökçeali, Çakıl, Kestanelik ), Silivri ( Selimpaşa, Çanta, Gümüşyaka, Kavaklı, Ortaköy), Esenyurt, Bahçeşehir, Sarıyer ( Kemerburgaz, Zekeriyaköy, Tarabya, Seyrantepe, Kilyos, İstinye, Maslak, Emirgan, Ayazağa), Florya ilçe ve semtlerinde ürün temini ve uygulamasını yapıyoruz.

Hazır Rulo Çim Uygulaması: Adım Adım Uygulama Rehberi

Hazır Rulo çim uygulaması yapılırken adım adım yapılması gerekenler şu şekildedir. Ancak şunuda belirtmek gerekir ise bu uygulama admları 10 M2 alan içinde 5000 M2 alan içinde aynı şekilde yapılması gerekmektedir.

 1. İlk keşif ve sahanın incelenmesi. ( Kot farkları, alt yapı ihtiyaçları vb.)
 2. Keşif sonrası yapılması gereken otomatik sulama sistemi, Drenaj Yapımı ve Elenmiş Gübreli Toprak ihtiyaçları giderilir.
 3. Alt yapı ve elenmiş gübreli toprak serimi sonrası tesviye ve silindir işlemi yapılır.
 4. Toprak üstüne dilenir ise köklendirici gübre atılabilinir.
 5. Hazır Rulo çim temin edilerek sahaya getirilir ve bahçeye serimi belirli bir düzenle yapılmaya başlanır.
 6. Çim serimi esnasında dağınık değil sıralı bir döşeme işlemi yapılmalıdır.
 7. Rulo uçları bir birine yeterince yakınlaştırılmalıdır. Uçları bir birne denk gelmemesi durumunda maket bıçağı ile düz olacak şekilde kesilmelidir.
 8. Çim serimi sonrasında çok fazla olmayacak şekilde sulama yapılarak üzerinde silindir gezdirilmelidir.
 9. Silindir sonrasında can suyu çok fazla olacak şekilde yapılmalıdır.
 10. Hava şartlarına bağlı olarak ilk hafta akşam sabah sulama işlemki manuel yada otomatik sulama sistemi ile yapılmalıdır.
 11. Ortalama 10 gün sonrasında ilk çim biçme işlemi yapılmalıdır.
 12. Son olarak gübreleme işlemi yapılarak proje teslim edilmektedir.

Serme Çim Uygulama fiyatları için mutlaka firmamızı aramanız gerekmektedir. Çevre şartları, uygulama sahasının mevcut durumu gibi bir çok farklı faktöre göre fiyatlarımız değişkenlik göstermektedir.

Hazır Rulo Çim Öncesi Sonrası Görselleri

Sık Sorulan Sorular Ve Cevapları

Soru : 1 Palette Kaç m2 çim vardır?

Cevap : 1 Palette genellikle 40 m2 ile 45 m2 arası yani 90 adet rulo bulunmaktadır.

Soru : 1 Rulo Kaç M2 dir?

Cevap : 1 Rulo genel olarak yarım m2 olacak şekilde kesilmektedir. Ama bazı firmalar 1 Rulo çimi 1 m2 olarak kesmektedir.

Soru :  Uygulama yapılan çimin ilk biçme için ne kadar süre geçmelidir?

Cevap : Öncelikle çimin altına bakılarak kökleşme ve toprak ile tutunma olmuşmu kontrol edilir ve sonrasında çim biçme işlemi gerçekleştirilir. Bu süre genel olarak 15 günü bulmaktadır.

Soru : Beton veya Sert zemin üzerine çim yapılır mı?

Cevap :Beton ve Sert zemin üstü torpak seviyesi 25 cm ve üzeri olması durumunda çimin köklenmesi ve canlı kalması mümkün olacaktır.

Soru : 1 Rulo Çim Kaç Kg Gelir?

Cevap : Yağmursuz bir zamanda kesilenb rulo çimler ortalama 15 Kg civarındadır. Yağmur sonrası kesilen hazır çimler ise 25 Km civarındadır. Ayrıca çimin kesinm esnasında ki et kalınlığıda ağırlık konusunda artma ve azalmaya neden olabilmektedir.

Soru : Rulo Çim Serim Sonrası Kaç yıl sağlıklı şekilde kullanılabilinir?

Cevap : Bakımları düzgün yapılması durumunda ( Gübreleme, İlaçlama, Sulama ) 10-15 yıl kullanılır. Sonrasında ise çok fazla ot sarması nedeni ile yeşil alanlar otsu yapıya dönecektir Ayrıca lokal olarak kel bölgeler oluşacaktır.

Öz Peyzaj olarak burada cevabını bulamadığınız tüm sorularınız için bizleri araya bilir veya sayfa altında ki yorum forumunu kullanarak bizlerden cevap talebinde buluna bilirsiniz.